5 Simple Statements About leczenie jaskry warszawa Explained

Leczenie operacyjne jaskry otwartego kąta to zwykle leczenie polegające na obniżeniu ciśnienia w oku. Wyróżniamy kilka rodzajów operacji obniżających ciśnienie. Ponieważ ciśnienie zależy od ilości specjalnego płynu w oku większość operacji polega na tym aby w kontrolowany sposób zmniejszyć jego ilość lub spowodować aby oko produkowało go mniej. Najbardziej popularna jest trabekulektomia polegająca na wytworzeniu specjalnej drogi odpływu wody ze środka oka. Zadaniem chirurga jest stworzenie odpowiedniego otworu tak aby odpływało z oka tyle wody ile potrzeba. Mniej popularnym, trudnym technicznie zabiegiem, jest zabieg nieprzenikającej skleprektomii gdzie zwiększa się odpływ z oka ale bez wytwarzania w nim dziurki.

krople do oczu – obniżają ciśnienie wewnątrzgałkowe. Powinny być wpuszczane o odpowiednich godzinach, a w przypadku stosowania kilku preparatów na raz, zachowania właściwych odstępów pomiędzy nimi, ponieważ nieprzestrzeganie tych zasad może prowadzić do wypłukiwania kropli i mniejszej efektywności używanych leków.

Jaskra z otwartym kątem przesączania przez długi czas nie daje żadnych odczuwalnych przez pacjenta objawów lub też są a single minimalnie odczuwalne.

Warto też wiedzieć, że jest to choroba dziedziczna – ryzyko zachorowania wzrasta, jeśli ktoś w naszej rodzinie zmagał lub zmaga się z tym problemem. Wśród czynników ryzyka wymienia się też wiek powyżej forty. roku życia, znacznego stopnia wady wzroku oraz choroby kardiologiczne, takie jak nadciśnienie tętnicze.

SLT. Przy bardziej zaawansowanych postaciach jaskry potrzebna jest operacja przeciwjaskrowa. Stosuje się ją najczęściej w połączeniu z operacją zaćmy lub u pacjentów, którzy operację zaćmy przeszli wcześniej.

Stosujemy nowoczesne techniki i mało inwazyjne metody leczenia, dzięki którym skuteczność leczenie jaskry warszawa jest wysoka, a ryzyko powikłań i poważnych dilemmaów niewielkie. Gwarantujemy wsparcie na każdym etapie leczenia, od diagnozy przez terapię farmakologiczną lub zabieg aż po rekonwalescencję po zabiegu i regularne kontrole. Obiecujemy, że nie zawiedziemy Twojego zaufania – zrobimy wszystko, by zapobiec poważnym konsekwencjom jaskry i jak najbardziej poprawić Twój komfort życia.

Wspominaliśmy już krótko jakie czynniki mogą zwiększać ryzyko wystąpienia jaskry. Warto opisać je nieco szerzej, pamiętając jednak o tym, że choroba ta może rozwinąć się u każdego człowieka. Szczególnie narażone są jednak osoby, mające wysokie ciśnienie w oku — tylko okulista może to wykryć podczas kompleksowego badania.

pl materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz polityki prywatności.

Leczenie farmakologiczne polega na podawaniu leków obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Działają one przez zmniejszenie produkcji cieczy wodnistej lub ułatwienie jej odpływu.

Badanie OCT jest bezpieczne i może być wielokrotnie powtarzane. Porównywanie kolejnych wyników ułatwia śledzenie stopniowo zachodzących zmian w warstwie włókien nerwowych siatkówki i na tarczy nerwu wzrokowego w celu potwierdzenia lub wykluczenie progresji choroby.

Bardzo często ten zabieg skutecznie powstrzymuje articleępy jaskry. Należy jednak pamiętać o tym, że oko po takim zabiegu powinno być regularnie kontrolowane przez specjalistę – zrobiony otwór jest tak niewielki, że czasem samoistnie zarasta i zabieg należy powtórzyć.

Przyczyną choroby jest wzrost ciśnienia w gałce ocznej, która wypełniona jest cieczą, w normalnych warunkach wydostającą się na zewnątrz gałki w miejscu, zwanym kątem przesączania.

Siateczka beleczkowania przypomina sito, zbudowane z beleczek tworzących warstwy z większymi i mniejszymi przestrzeniami, przez które ciecz wodnista wypływa z oka.

Jaskra wtórna związana jest z występowaniem innego schorzenia, dotyczącego oka, i podobnie jak jaskra pierwotna wyróżnia się postać z zamkniętym kątem przesączania, w której odpływ cieczy wodnistej jest widocznie utrudniony, oraz postać z otwartym kątem przesączania – w której ciecz nie odpływa, mimo iż kąt przesączania jest szeroki. Można je odróżnić za pomocą gonioskopii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *